2SA1759T100P
Rohm Semiconductor
型号:
2SA1759T100P
封装:
MPT3
描述:
TRANS PNP 400V 0.1A MPT3
用户指南
Operating Temperature 150°C (TJ)
Frequency - Transition 12MHz
Current - Collector (Ic) (Max) 100 mA
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 500mV @ 2mA, 20mA
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 400 V
Supplier Device Package MPT3
Series -
Transistor Type PNP
Package / Case TO-243AA
Power - Max 2 W
Mfr Rohm Semiconductor
Current - Collector Cutoff (Max) 10µA (ICBO)
Package Tape & Reel (TR)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 82 @ 10mA, 10V