Renesas
型号:
2SB1261(1)-AZ
品牌:
封装:
TO-252 (MP-3Z)
批次:
-
描述:
2SB1261 - PNP SILICON EPITAXIAL
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
359
$0.798
$286.482
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 50MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 3 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 300mV @ 150mA, 1.5A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60 V |
| Supplier Device Package | TO-252 (MP-3Z) |
| Series | - |
| Transistor Type | PNP |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Power - Max | 2 W |
| Mfr | Renesas |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10µA (ICBO) |
| Package | Bulk |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 600mA, 2V |