2SD1803S-E
onsemi
型号:
2SD1803S-E
品牌:
onsemi
封装:
TP
描述:
TRANS NPN 50V 5A TP
库存 : 974
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature 150°C (TJ)
Frequency - Transition 180MHz
Current - Collector (Ic) (Max) 5 A
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 400mV @ 150mA, 3A
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50 V
Supplier Device Package TP
Series -
Transistor Type NPN
Package / Case TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA
Power - Max 1 W
Mfr onsemi
Current - Collector Cutoff (Max) 1µA (ICBO)
Package Bulk
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 140 @ 500mA, 2V