Renesas Electronics America Inc
型号:
2SK3712-Z-E1-AZ
封装:
TO-252 (MP-3Z)
批次:
-
描述:
MOSFET N-CH 250V 9A TO252
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
243
$1.178
$286.254
请发送询价,我们将立即回复。

| FET Feature | - |
| FET Type | N-Channel |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 450 pF @ 10 V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 14 nC @ 10 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 580mOhm @ 4.5A, 10V |
| Product Status | Active |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 4.5V @ 1mA |
| Supplier Device Package | TO-252 (MP-3Z) |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 250 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 9A (Tc) |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Package | Bulk |