首页 / 摇臂开关 / 300AWSP4J6M2QE
minImg
300AWSP4J6M2QE
E-Switch
型号:
300AWSP4J6M2QE
品牌:
E-Switch
描述:
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V
用户指南
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Actuator Marking No Marking
Termination Style PC Pin
Actuator Type Paddle
Current Rating (Amps) 5A (AC/DC)
Panel Cutout Dimensions -
Circuit SPDT
Mechanical Life -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 300A
Voltage Rating - DC 28 V
Switch Function Mom-Off-Mom
Electrical Life 30,000 Cycles
Voltage Rating - AC 120 V