首页 / 扁平带状电缆 / 304-28-25-MC-0300F
minImg
304-28-25-MC-0300F
CNC Tech
型号:
304-28-25-MC-0300F
品牌:
CNC Tech
描述:
CBL RIBN 25COND 0.05 MULT 300'
用户指南
Operating Temperature 105°C
Cable Type Flat Cable
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Shielding Unshielded
Product Status Obsolete
Wire Gauge 28 AWG
Ratings UL Style 2651
Ribbon Thickness 0.035" (0.89mm)
Series -
First Conductor Mark -
Length 300.0' (91.44m)
Ribbon Width 1.250" (31.75mm)
Voltage 300 V
Mfr CNC Tech
Pitch 0.050" (1.27mm)
Conductor Strand 7 Strands / 36 AWG
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color Multiple
Package Box
Insulation Resistance 100MOhms