EDAC Inc.
型号:
306-010-500-112
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN EDGE DUAL FMALE 20POS 0.156
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$11.248
$11.248
10
$9.97215
$99.7215
25
$9.58892
$239.723
50
$9.2055
$460.275
100
$8.69402
$869.402
250
$7.926914
$1981.7285
500
$7.415491
$3707.7455
1000
$6.8018
$6801.8
请发送询价,我们将立即回复。

| Read Out | Dual |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Type | Cantilever |
| Gender | Female |
| Product Status | Active |
| Card Thickness | 0.054" ~ 0.070" (1.37mm ~ 1.78mm) |
| Number of Positions/Bay/Row | 10 |
| Mfr | EDAC Inc. |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Features | - |
| Card Type | Non Specified - Dual Edge |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 20 |
| Color | Green |
| Contact Finish Thickness | 10.0µin (0.25µm) |
| Termination | Solder Eyelet(s) |
| Flange Feature | Flush Mount, Side Opening, Unthreaded, 0.128" (3.25mm) Dia |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Series | 306 |
| Termination Rows | 1 |
| Pitch | 0.156" (3.96mm) |
| Material - Insulation | Polyester Thermoplastic |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 306-010 |