30D156M160DD5A
Vishay Sprague
型号:
30D156M160DD5A
描述:
CAP ALUM 15UF 20% 160V AXIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 160 V
Size / Dimension 0.374" Dia x 0.945" L (9.50mm x 24.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series 30D
Package / Case Axial, Can
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 15 µF