30KP160A
MDE Semiconductor Inc
型号:
30KP160A
封装:
P600
描述:
TVS DIODE UP 160VRWM 252.6VC
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 120A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 178.7V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 30000W (30kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series 30KP
Type Zener
Package / Case P600, Axial
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 252.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 160V