3.0SMCJ13A-AQ
Diotec Semiconductor
型号:
3.0SMCJ13A-AQ
封装:
SMC (DO-214AB)
描述:
TVSDIODE,SMC,13V,3000W,UNI
用户指南
Operating Temperature -50°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 139.5A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMC (DO-214AB)
Series -
Type Zener
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V