3.0SMCJ54CA
Diotec Semiconductor
型号:
3.0SMCJ54CA
封装:
DO-214AB (SMC)
描述:
TVSDIODE,SMC,54V,3000W,BI
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -50°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 34.4A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 60V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 87.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 54V