3100-30U9999CY
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
型号:
3100-30U9999CY
描述:
RELAY CONTACTOR 3PST 30A 240V
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Coil Power 5VA
Switching Voltage 600VAC - Max
Contact Rating (Current) 30 A
Termination Style Screw Terminal, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Resistance 720Ohms
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Last Time Buy
Must Release Voltage 40 VAC
Contact Form 3PST-NO (DM) (3 Form X)
Series 3100, Products Unlimited
Coil Voltage 240VAC
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Mfr TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Must Operate Voltage 177 VAC