Mill-Max Manufacturing Corp.
型号:
3104-2-00-15-00-00-08-0
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN PC PIN CIRC 0.040DIA GOLD
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.3515
$0.3515
10
$0.3021
$3.021
25
$0.26638
$6.6595
50
$0.24491
$12.2455
100
$0.235315
$23.5315
250
$0.211318
$52.8295
500
$0.201704
$100.852
1000
$0.168084
$168.084
2500
$0.153672
$384.18
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation | Non-Insulated |
| Pin Size - Below Flange | - |
| Terminal Type | PC Pin |
| Contact Finish Thickness | 10.0µin (0.25µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Length - Below Flange | 0.082" (2.08mm) |
| Termination | Swage |
| Length - Above Flange | 0.500" (12.70mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Series | 3104 |
| Length - Overall | 0.602" (15.29mm) |
| Mounting Hole Diameter | 0.043" (1.09mm) |
| Flange Diameter | 0.070" (1.77mm) |
| Insulation Color | - |
| Mfr | Mill-Max Manufacturing Corp. |
| Contact Material | Brass Alloy |
| Material - Insulation | - |
| Package | Bulk |
| Pin Size - Above Flange | 0.040" (1.02mm) Dia |
| Terminal Style | Single End |
| Board Thickness | 0.062" (1.57mm) |
| Base Product Number | 3104-2 |