Mill-Max Manufacturing Corp.
型号:
3144-1-00-15-00-00-08-0
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN PC PIN CIRC 0.062DIA GOLD
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.2945
$0.2945
10
$0.24985
$2.4985
25
$0.2204
$5.51
50
$0.20254
$10.127
100
$0.194655
$19.4655
250
$0.1748
$43.7
500
$0.166839
$83.4195
1000
$0.139032
$139.032
2500
$0.12711
$317.775
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation | Non-Insulated |
| Pin Size - Below Flange | - |
| Terminal Type | PC Pin |
| Contact Finish Thickness | 10.0µin (0.25µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Length - Below Flange | 0.053" (1.35mm) |
| Termination | Swage |
| Length - Above Flange | 0.188" (4.78mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Series | 3144 |
| Length - Overall | 0.266" (6.76mm) |
| Mounting Hole Diameter | 0.067" (1.70mm) |
| Flange Diameter | 0.094" (2.39mm) |
| Insulation Color | - |
| Mfr | Mill-Max Manufacturing Corp. |
| Contact Material | Brass Alloy |
| Material - Insulation | - |
| Package | Bulk |
| Pin Size - Above Flange | 0.062" (1.57mm) Dia |
| Terminal Style | Single End |
| Board Thickness | 0.031" (0.79mm) |
| Base Product Number | 3144-1 |