Mill-Max Manufacturing Corp.
型号:
3144-2-00-21-00-00-08-0
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN PC PIN CIRC 0.062DIA GOLD
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.836
$0.836
10
$0.70395
$7.0395
25
$0.67526
$16.8815
50
$0.66101
$33.0505
100
$0.632225
$63.2225
250
$0.57475
$143.6875
500
$0.517275
$258.6375
1000
$0.45979
$459.79
2500
$0.416689
$1041.7225
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation | Non-Insulated |
| Pin Size - Below Flange | - |
| Terminal Type | PC Pin |
| Contact Finish Thickness | 20.0µin (0.51µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Length - Below Flange | 0.084" (2.13mm) |
| Termination | Swage |
| Length - Above Flange | 0.188" (4.78mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Series | 3144 |
| Length - Overall | 0.297" (7.54mm) |
| Mounting Hole Diameter | 0.067" (1.70mm) |
| Flange Diameter | 0.094" (2.39mm) |
| Insulation Color | - |
| Mfr | Mill-Max Manufacturing Corp. |
| Contact Material | Brass Alloy |
| Material - Insulation | - |
| Package | Bulk |
| Pin Size - Above Flange | 0.062" (1.57mm) Dia |
| Terminal Style | Single End |
| Board Thickness | 0.062" (1.57mm) |
| Base Product Number | 3144-2 |