CNC Tech
型号:
3210-40-001-12-00
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN HEADER VERT 40POS 1.27MM
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.926
$2.926
10
$2.65715
$26.5715
80
$2.341161
$187.29288
440
$1.990012
$875.60528
945
$1.697356
$1604.00142
4900
$1.521767
$7456.6583
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation Height | - |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Current Rating (Amps) | 1A |
| Contact Finish Thickness - Mating | Flash |
| Contact Type | Male Pin |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Header |
| Mfr | CNC Tech |
| Contact Material | Brass |
| Style | Board to Cable/Wire |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.050" (1.27mm) |
| Contact Length - Mating | - |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 40 |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Fastening Type | Latch Lock/Eject Hooks, Short |
| Insulation Material | Polyamide (PA6T), Nylon 6T; Polyamide (PA9T), Nylon 9T |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Series | - |
| Contact Shape | Square |
| Row Spacing - Mating | 0.050" (1.27mm) |
| Insulation Color | - |
| Contact Finish - Post | - |
| Number of Positions Loaded | All |
| Contact Length - Post | 0.094" (2.40mm) |
| Shrouding | Shrouded - 4 Wall |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Tray |
| Overall Contact Length | - |
| Base Product Number | 3210-40 |