322CMQ030
SMC Diode Solutions
型号:
322CMQ030
封装:
PRM4 (Isolated)
描述:
DIODE SCHOTTKY 30V 150A PRM4
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package PRM4 (Isolated)
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 mA @ 30 V
Series -
Package / Case PRM4
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 560 mV @ 150 A
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Mfr SMC Diode Solutions
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V
Package Bulk
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 150A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C