333MWR102K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
型号:
333MWR102K
描述:
CAP FILM 0.033UF 10% 1KVDC AXIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing -
Size / Dimension 0.413" Dia x 0.807" L (10.50mm x 20.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series MWR
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.033 µF