334PPB250K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
型号:
334PPB250K
描述:
CAP FILM 0.33UF 10% 250VDC RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Commutation; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Size / Dimension 1.043" L x 0.335" W (26.50mm x 8.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series PPB
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.33 µF