334PSB700K2H
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
型号:
334PSB700K2H
描述:
CAP FILM 0.33UF 10% 700VDC RAD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Size / Dimension 1.260" L x 0.512" W (32.00mm x 13.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 6 mOhms
Series PSB
Voltage Rating - DC 700V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 420V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.33 µF