335CKE450MGJG
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
型号:
335CKE450MGJG
描述:
CAP ALUM 3.3UF 20% 450V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 44 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 100.477Ohm @ 120Hz
Series CKE
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 110 mA @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 3.3 µF