336BPS016M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
型号:
336BPS016M
描述:
CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL
用户指南
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 64 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 11.052Ohm @ 120Hz
Series BPS
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 100.48 mA @ 50 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 33 µF