3386-20-1-0500-006-1-TS
CNC Tech
型号:
3386-20-1-0500-006-1-TS
品牌:
CNC Tech
描述:
HOOK-UP STRND 20AWG BRN 500'
用户指南
Operating Temperature -10°C ~ 105°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.030" (0.76mm)
Jacket (Insulation) Material Polyethylene (XLPE), Irradiated
Product Status Obsolete
Wire Gauge 20 AWG
Ratings UL Style 3386
Series -
Length 500.0' (152.4m)
Voltage 600V
Conductor Strand 34/0.0071"
Mfr CNC Tech
Conductor Material Copper, Tinned
Features Oil Resistant
Jacket Color Brown
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.102" (2.59mm)