338TTA016M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
型号:
338TTA016M
描述:
CAP ALUM 3300UF 20% 16V AXIAL
库存 : 132
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.630" Dia x 1.220" L (16.00mm x 31.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.61 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 130.6mOhm @ 120Hz
Series TTA
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.0608 A @ 50 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 3300 µF