TE Connectivity AMP Connectors
型号:
344103-1
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN HEADER R/A 18POS 5MM
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$15.048
$15.048
10
$14.73355
$147.3355
100
$12.3044
$1230.44
500
$10.658582
$5329.291
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation Height | 1.165" (29.60mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Current Rating (Amps) | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Contact Type | Tab |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Header |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Brass |
| Style | Board to Cable/Wire |
| Features | Board Guide |
| Pitch - Mating | 0.197" (5.00mm) |
| Contact Length - Mating | - |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | - |
| Number of Rows | 3 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 18 |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Fastening Type | Locking Ramp |
| Insulation Material | Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Series | EconoSeal III 070 |
| Contact Shape | Rectangular |
| Row Spacing - Mating | 0.236" (6.00mm) |
| Insulation Color | Black |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Number of Positions Loaded | All |
| Contact Length - Post | - |
| Shrouding | Shrouded - 4 Wall |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Bulk |
| Overall Contact Length | - |
| Base Product Number | 344103 |