首页 / 铝电解电容器 / 35KXF3300MEFC30X20
minImg
35KXF3300MEFC30X20
Rubycon
型号:
35KXF3300MEFC30X20
品牌:
Rubycon
描述:
CAP ALUM 3300UF 20% 35V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.45 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series KXF
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.6675 A @ 10 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 3300 µF