35ML150MEFC8X9
Rubycon
型号:
35ML150MEFC8X9
描述:
CAP ALUM 150UF 20% 35V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 180 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series ML
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 216 mA @ 10 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 150 µF