35MU683MZ12012
Rubycon
型号:
35MU683MZ12012
描述:
CAP FILM 0.068UF 20% 35VDC 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Acrylic, Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Termination Solder Pads
Lead Spacing -
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Series PMLCAP®, MU
Voltage Rating - DC 35V
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Voltage Rating - AC -
Mfr Rubycon
Capacitance 0.068 µF