首页 / 铝电解电容器 / 35YXJ3300MGC16X31.5
minImg
35YXJ3300MGC16X31.5
Rubycon
型号:
35YXJ3300MGC16X31.5
品牌:
Rubycon
描述:
CAP ALUM 3300UF 20% 35V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.319" (33.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 2.76 A @ 120 Hz
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series YXJ
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.45 A @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 3300 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 19 mOhms