35ZT56MTA6.3X11
Rubycon
型号:
35ZT56MTA6.3X11
品牌:
Rubycon
描述:
CAP ALUM 56UF 20% 35V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 101.25 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Product Status Last Time Buy
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series ZT
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 405 mA @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 56 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 170 mOhms