3640WA331JAT9A
KYOCERA AVX
型号:
3640WA331JAT9A
描述:
CAP CER 330PF 2.5KV NP0 3640
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2500V (2.5kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.360" L x 0.402" W (9.14mm x 10.20mm)
Series -
Thickness (Max) 0.100" (2.54mm)
Package / Case 3640 (9110 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 330 pF