36D592G075BC2A
Vishay Sprague
型号:
36D592G075BC2A
描述:
CAP ALUM 5900UF 75V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.252" (108.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance -10%, +75%
Lead Spacing 0.875" (22.22mm)
Voltage - Rated 75 V
Size / Dimension 2.079" Dia (52.80mm)
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series 36D
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 5900 µF