36DX132F150AB2A
Vishay Sprague
型号:
36DX132F150AB2A
描述:
CAP ALUM 1300UF 150V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.252" (82.60mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance -10%, +50%
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Voltage - Rated 150 V
Size / Dimension 1.453" Dia (36.90mm)
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series 36DX
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 1300 µF