36DX132F450CF2A
Vishay Sprague
型号:
36DX132F450CF2A
描述:
CAP ALUM 1300UF 450V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.752" (146.10mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance -10%, +50%
Lead Spacing 1.126" (28.60mm)
Voltage - Rated 450 V
Size / Dimension 2.579" Dia (65.50mm)
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 1300 µF