36DX152F350CC2A
Vishay Sprague
型号:
36DX152F350CC2A
描述:
CAP ALUM 1500UF 350V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.252" (108.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance -10%, +50%
Lead Spacing 1.126" (28.60mm)
Voltage - Rated 350 V
Size / Dimension 2.579" Dia (65.50mm)
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 1500 µF