36DX582G075BF2B
Vishay Sprague
型号:
36DX582G075BF2B
描述:
CAP ALUM 5800UF 75V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.752" (146.10mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance -10%, +75%
Lead Spacing 0.875" (22.22mm)
Voltage - Rated 75 V
Size / Dimension 2.079" Dia (52.80mm)
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 5800 µF