36DY153F250DJ2A
Vishay Sprague
型号:
36DY153F250DJ2A
描述:
CAP ALUM 15000UF 250V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 8.752" (222.30mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance -10%, +50%
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 250 V
Size / Dimension 3.079" Dia (78.20mm)
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series 36DY
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 15000 µF