36PR50KLF
TT Electronics/BI
型号:
36PR50KLF
描述:
TRIMMER 50K OHM 0.3W PC PIN TOP
用户指南
Termination Style PC Pins
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Size / Dimension Rectangular - 0.323" x 0.268" Face (8.20mm x 6.80mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Resistance 50 kOhms
Series 36
Power (Watts) 0.3W, 3/10W