首页 / 胶带 / 3723-CLEAR-72MMX50M-BULK
minImg
3723-CLEAR-72MMX50M-BULK
3M
型号:
3723-CLEAR-72MMX50M-BULK
品牌:
3M
描述:
TAPE BOX SEALING 2.83"X 54.7YD
用户指南
Storage/Refrigeration Temperature 40°F ~ 80°F (4°C ~ 26°C)
Usage Packaging, Sealing, Shipping, Splicing
Thickness - Adhesive 0.0014" (1.4 mils, 0.036mm)
Color Clear
Backing, Carrier Polypropylene Film
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0016" (1.6 mils, 0.041mm)
Thickness 0.0030" (3.0 mils, 0.076mm)
Series Scotch® 3723
Length 164' (50.0m) 54.7 yds
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M
Temperature Range 30 ~ 40°F (-1 ~ 4°C)
Package Bulk
Shelf Life 18 Months
Tape Type Box Sealing
Adhesive Rubber
Width 2.83" (72.00mm)