37SR100LF
TT Electronics/BI
型号:
37SR100LF
描述:
TRIMMER 100 OHM 0.5W PC PIN SIDE
用户指南
Termination Style PC Pins
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Size / Dimension -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Resistance 100 Ohms
Series 37
Power (Watts) 0.5W, 1/2W