380LQ271M315J032
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
380LQ271M315J032
描述:
CAP ALUM 270UF 20% 315V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 315 V
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.6 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 740mOhm @ 120Hz
Series 380LQ
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.24 A @ 20 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 270 µF