380LQ331M450K042
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
380LQ331M450K042
描述:
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.654" (42.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 2.01 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 603mOhm @ 120Hz
Series 380LQ
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.81 A @ 20 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 330 µF