381EL471M180J022
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
381EL471M180J022
描述:
CAP ALUM 470UF 20% 180V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.181" (30.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 180 V
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.4 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 380mOhm @ 120Hz
Series 381EL
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.96 A @ 20 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 470 µF