381LQ123M035J042
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
381LQ123M035J042
描述:
CAP ALUM 12000UF 20% 35V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.654" (42.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 3.5 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 41mOhm @ 120Hz
Series 381LQ
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 4.03 A @ 20 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 12000 µF