381LQ682M050H052
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
381LQ682M050H052
描述:
CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.047" (52.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 3.3 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 61mOhm @ 120Hz
Series 381LQ
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 3.8 A @ 20 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 6800 µF