381LX101M250J202
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
381LX101M250J202
描述:
CAP ALUM 100UF 20% 250V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 250 V
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 500 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series 381LX
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 700 mA @ 20 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 100 µF