381LX222M035H012
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
381LX222M035H012
描述:
CAP ALUM 2200UF 20% 35V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.4 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 200mOhm @ 120Hz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 2200 µF