381LX341M500A052
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
381LX341M500A052
描述:
CAP ALUM 340UF 20% 500V SNAP
库存 : 30
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.047" (52.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 500 V
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.5 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 475mOhm @ 120Hz
Series 381LX
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.29 A @ 20 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 340 µF