381LX821M200K032
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
381LX821M200K032
描述:
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 2 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 243mOhm @ 120Hz
Series 381LX
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.8 A @ 20 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 820 µF