382LX104M025B062V
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
382LX104M025B062V
描述:
CAP ALUM 100000UF 20% 25V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.559" (65.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 1.969" Dia (50.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 13.45 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series 382LX
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 5 Lead
Ripple Current @ High Frequency 15.47 A @ 20 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 100000 µF